Geschichte
Alte Ansichtskarten
Geografie
Geologie
Wasser
Naturschutz
Zufahrt
Pläne
Karten
Klima und Wetter
Gebäude
Einwohnerschaft
Flora
Fauna
"Gitarą i Piórem"
Regionale Kochkunst
Gastronomie und Geschäfte
Übernachtung
Sport
Galerie
Institutionen
Kirche
Wörterbuch
Monographie

MTB Borowice.pl 2007
Treffen am 22.02.2007
WOSP 2007
Neue Personen in Gemeinde

Polski

English

Deutsch

Český


Zmiany w Urzędzie Gminy

W dniu 6 grudnia 2006 r. o godz. 15:00 w Domu Strażaka w Sosnówce odbyła się Sesja Rady Gminy Podgórzyn.


Przewodniczący Rady Gminy Podgórzyn Leonard Jaskółowski, ustępujący wójt Robert Tarsa i nowowybrana wójtem Anna Latto

W jej trakcie nastąpiło wystąpienie ustępującego wójta, Pana Roberta Tarsy.

"Witam Państwa bardzo serdecznie, po raz ostatni w roli wójta gminy, od dzisiaj będzie nowy wójt.

Chciałbym też krótko powiedzieć o tym jak przebiegała współpraca w poprzednich czterech latach i krótko podsumować. Ja, co prawda, mówiłem to na poprzedniej sesji, ale mamy tutaj też grono zaproszonych gości. Chciałbym powiedzieć, że chciałbym podziękować Państwu radnym, którzy pracowali ze mną w poprzednich czterech latach podkreślam, pracownikom urzędu dzisiaj podziękowałem za tą współpracę.

Najważniejszą sprawą, która była w poprzedniej kadencji to była sytuacja finansowa gminy i myślę, że ten nacisk na tą sytuację finansową, poprawę sytuacji finansowej jest widoczny dzisiaj poprzez informację właśnie o budżecie gminy, w jakiej sytuacji znajduje się budżet po czterech latach. I to jest, proszę Państwa, to jest szansa dla nowej Rady, dla nowego wójta, żeby tą sytuację, dobrą, finansową, wykorzystać dla dobra całej gminy. Państwo raczej już nie będziecie się zajmować takimi dylematami którą fakturę zapłacić w pierwszej kolejności tylko raczej jakie inwestycje podejmować. Mam nadzieję, że te rozpoczęte będą kontynuowane, co jest rzeczą zresztą bardzo istotną dla wszystkich naszych mieszkańców wszystkich miejscowości. I mam nadzieję, że Państwo jako reprezentanci gminy, mieszkańców gminy, będziecie również te kwestie podnosić na kolejnych sesjach.

Proszę Państwa te cztery lata upłynęły bardzo, bardzo szybko i kolejne cztery lata również upłyną bardzo szybko. To się nikt nie spodziewa nawet jak szybko. Muszę powiedzieć, że bardzo wiele osób, i tutaj bardzo chciałbym podziękować, wspierały mnie, w tych działaniach, oprócz radnych, oczywiście, i sołtysów, bo ta sytuacja tak jak zwykle bywa bardzo skomplikowana. Wiele problemów, które udało się rozwiązać, wiele pewnie nie udało się rozwiązać i one będą na pewno do rozwiązania w następnej kadencji, bądź następnych kadencjach, bo to są, proszę Państwa, zadania, które przerastają ramy jednej kadencji Rady Gminy, ale potrzeb to akurat w naszej gminie jest bardzo dużo.

Chcę zadeklarować współpracę ze swojego punktu widzenia, w tych dziedzinach, które szanowni Państwo radni, sołtysi zechcecie ewentualnie skonsultować ze mną i dalej pozostaję mieszkańcem gminy wbrew różnego rodzaju plotkom w kampanii wyborczej, że się wyprowadzam, że mam gdzieś dom zbudowany. Nie zamierzam się wyprowadzać, nie wyprowadzam się i nie mam żadnego domu, tak chciałbym zdementować tutaj te informacje, które krążyły. Zamierzam być mieszkańcem gminy na tyle aktywnym ile oczywiście pozwoli mi czas, ale również ta współpraca w tym zakresie z Wami będzie rzeczą bardzo istotną. Stąd też uzgodniliśmy pewne rzeczy z Panią Latto, że jeżeli Pani wójt będzie chciała zasięgnąć mojej opinii, to takie, oczywiście, takie informacje ode mnie uzyska. To, że przestaję być wójtem, to nie znaczy, że przestaję być mieszkańcem gminy, któremu nie zależy na dobru tej gminy. Mam nadzieję, że to dobro gminy będzie bardzo istotnym elementem funkcjonowania nowej rady, nowego wójta, bo to proszę Państwa jest priorytet działalności każdej władzy samorządowej, władzy, która patrzy na problemy gminy, a z drugiej strony też na możliwości jak je rozwiązać.

Muszę powiedzieć, krótko skomentuję, bo tu nie chciałbym się rozwodzić, na temat kampanii wyborczej, muszę powiedzieć, że po raz pierwszy przeżyłem tak, taką kampanią wyborczą, która zmierzała do poniżenia, oszczerstw i kłamstw. Z przykrością to mówię. W tym zakresie ja podejmę stosowne działania wobec Pana Plichty i stowarzyszenia, co zapowiadałem i zresztą co uczynię. To nie może być tak, że w kampanii wyborczej propaguje się takie rzeczy, takie zachowania, jeszcze miesza się do tego młodzież gimnazjalną, zupełnie dla mnie nieuzasadnione. I taki rodzaj kampanii, proszę Państwa, powoduje to, że te wybory zamiast być wyborami najlepszego kandydata stają się wyborami polegającymi na opluwaniu, oszczerstwie i pomawianiu o różne rzeczy, które nie miały miejsca. Z tego powodu mi to może jest i przykro, ale, no można się spodziewać różnych elementów w kampanii wyborczej, nie takich i takich się również nie spodziewałem, ale to mamy zamknięte. Następna kampania wyborcza, mam nadzieję, że będzie prowadzona w innym stylu, być może przez inne osoby, bez udziału Pana Plichty, który tu dzisiaj z nami również jest obecny, a taką kampanie prowadził co pewien czas na zamówienie, na zlecenie osób, które to finansują. To tyle chciałem o kampanii wyborczej.

Chciałbym tutaj życzyć Państwu, nowej kadencji, radnym, sołtysom, jeszcze obecnym i nowo wybranym, żeby te możliwości, które się stwarzają dla gminy, naszej gminy (...) były jak najwięcej wykorzystane, jak najwięcej możliwości stworzonych przez wejście Polski do Unii. (...) Proszę Państwa muszę powiedzieć, że te działania, które były w poprzednich czterech latach zmierzały do tego, żeby rozwiązać jak najwięcej problemów, które się nagromadziły, w miarę możliwości finansowych. (...) Natomiast te możliwości były wyznacznikiem efektów, które zostały osiągnięte.

Jak wyniki wyborcze pokazują prawie połowa mieszkańców którzy oddali swoje głosy, głosowali za kandydaturą moją, troszeczkę więcej niż połowa za kandydaturą Pani Latto. Takie są wybory demokracji. Mam nadzieję, że Ci którzy dokonali takiego wyboru będą się mogli tylko i wyłącznie cieszyć z takiego wyboru, że dokonali wyboru dobrego, najlepszego.

Ja muszę powiedzieć, że jestem podbudowany i z satysfakcją przyjmuję te wyrazy, które dotyczą pozytywnej oceny działań, które zostały poczynione w poprzednich czterech latach, bo wiele osób oceniło to w sposób obiektywny i realny, że jednak wiele rzeczy udało się zrobić. Te, które się nie udały, pozostają Państwu do rozwiązania, i nowemu wójtowi i Państwu. Także dziękuję serdecznie wszystkim za współpracę i życzę powodzenia w następnych czterech latach. Dziękuję bardzo."Podziękowania dla ustępującegp wójta Roberta Tarsy


Rada Gminy Podgórzyn

W trakcie sesji wystąpiła także nowowybrana wójt, Pani Anna Latto.

"Przyznam otwarcie, że napisałam sobie kilka słów, bo byłam bardzo zdenerwowana przed dzisiejszą sesją. W związku z tym pozwolicie Państwo, że posłużę się moją kartką.

Panie Przewodniczący, Panie i Panowie radni, szanowni Państwo!

6 grudnia to ważny dzień nie tylko w moim życiu, ale i w życiu mieszkańców gminy Podgórzyn. Dzięki demokratycznym wyborom obejmuje dzisiaj urząd wójta gminy, a mieszkańcy stanęli w obliczu niewątpliwych i niewiadomych zmian, które być może ich niepokoją. Wiem, że nie będzie łatwo. Czuję brzemię odpowiedzialności za wszystkie oczekiwania, nadzieje, niepokoje i obawy o dalsze losy gminy, które niewątpliwie towarzyszą rozmowom w tym gorączkowym okresie powyborczym. Ale, proszę Państwa, ja nie rzucam słów na wiatr. Dotrzymam złożonych obietnic, a swoją osobą gwarantuję gminie nie władzę, a służbę.

Panie Przewodniczący, wysoka Rado,

Gmina Podgórzyn to nasza wspólna gmina. Odłóżmy na bok legitymacje partyjne, klubowe interesy i osobiste animozje. Uczciwie i mądrze złączmy się do pracy dla dobra naszej gminy. Niech pod naszymi rządami zmieni się ona w gminę zadbaną, gościnną, bezpieczną, w której jest miejsce na godne życie dla każdego.

Zdaję sobie proszę Państwa sprawę, że nie mogę oczekiwać, że ludzie będą mi usuwać kamienie z drogi. Muszę być przygotowana i jestem przygotowana na to, że będą mi je rzucać na drogę. Jednak mocno wierzę, że słowa starożytnego mędrca Seneki: "Taka jest potęga prawdy, że obroni się sama swoją przejrzystością" warte są także w XXI wieku tu, u nas, w gminie Podgórzyn.

Tego życzę sobie, tego życzę Paniom i Panom radnym, tego życzę społeczeństwu gminy. Wszystkim Państwu, którzy wzięli udział w wyborach 12 i 26 listopada serdecznie dziękuję, a tym, którzy w tych wyborach oddali głos na mnie dziękuję w sposób szczególny. Dziękuję Wam bardzo."Nowowybrana wójtem Anna Latto otrzymuje gratulacje


Leonard Jaskółowski, Anna Latto i przebrany za Św. Mikołaja Kazimierz Plichta

Touristik
Karkonoski Nationalpark
"GOPR"
Lawinen
"PTTK"
"GOT"
Grenzübergänge
Wanderungen
Fahrrad
Autoreisen
Ski
Laufski
Läufe
Felssteige

Autor
Schreib an uns
Als Startseite einstellen
Gästebuch
Links
Sonden
Statistik
Auszeichnungen
Schick uns Email-Addresse
Copyright
Werbung
Reproduktionen
E-mail Addresse

Powodz Powódź w Borowicach
rekordowe opady deszczu
Borowice 07.08.2006
dużo wody!
FestynOSP Festyn strażacki OSP
pokazy strażackie, loteria
Borowice 13.08.2006
remontujemy remizę!
BM-Przesieka Bike Maraton Przesieka
przejazd Drogą Sudecką
Przesieka 02.09.2006
zobacz kolarzy!
XV-Final-WOSP XV Finał WOŚP
OSP Borowice
Podgórzyn 14.01.2007
sie ma!
Bal Bal karnawałowy
Ośrodek Skalnik
Borowice 10.02.2007
wspaniała zabawa!

Diese Seite funktioniert seit 25.02.2004
Die letzte Aenderungen gemacht am 12.03.2007
WETTER Schreib an uns
Alle Rechte vorbehalten © 2004-2007 Tomasz Luszpinski